Sterfte De Belte

terug naar overzicht

Dinsdag, 3 mei 2022

De sterfte op de Belte zet tot nu toe helaas door. Totaal zijn er nu 11 karpers dood gegaan. We hebben nog steeds het idee dat de karpers verzwakt zijn door een relatief warme winter. Het water is daarnaast nog te koud waardoor het afweersysteem nog niet voldoende op peil is tegen van nature aanwezige virussen, schimmels en parasieten. Het afweersysteem beschermd karpers hier tegen bij hogere watertemperaturen. Het verzoek van ons als bestuur is om de komende maand tot 1 juni niet op karper te vissen op De Belte. Daarmee geven we de vissen wat rust en is er geen overdracht naar onze andere wateren. Heb je wel gevist? Maak dan je schepnet thuis goed schoon en ontsmet deze. Als bestuur houden we de situatie in de gaten. Mocht je dode vissen zien, dan horen wij dit uiteraard ook graag.

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies